Biyomak Makine Araştırma Geliştirme San. ve Tic. Ltd. Şti. 2014 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı‘ nın proje desteği ile kurulmuştur. Proje, sığır yetiştiriciliğinde kullanılan makine ve donanımlarda kullanım kolaylığını arttırmak üzerine araştırma ve geliştirmelerden oluşmaktadır. Yeni nesil travay ve sığır bakim makineleri üzerine çalışmalarımız devam etmektedir.

Travay ve sığır bakım makineleri dışında yük ve hareket sistemlerinin geliştirmesi, üretim süreçleri ve teknik çizim konularında danışmanlık yapmaktayız. Makinelerin titreşim ölçümünü yaparak titreşim değerlerinin analizini yapmaktayız

Türkiye’ de ilk kez işlenen yüzeylerin pürüzlülük değerlerini inceleyerek yüzeyler hakkında teknik bilgi vermekteyiz. Ayrıca pürüzlülük ve titreşim değerlerini birlikte değerlendirerek işleme makineleri hakkında detaylı bilgi vermekteyiz. Daha iyi, daha hızlı, daha kalıcı çözümler sunabilmek için teknik bakış açımızı sürekli genişletiyoruz.

Ülkemizde bir çok konuda araştırma-geliştirme süreçlerimiz devam etmektedir. Tasarladığımız kaldırma – iletme ekipmanları, otomatik makineler, hava temizleme cihazımız (biyofan) bulunmaktadır. En son olarak depremler dolayısı ile kolay montaj edilen binalarımıza sağlamlık katacak ekipmanlar üzerinde yoğunlaşmış durumdayız, test aşamamız devam etmektedir.